Cypel Czerniakowski
Cypel Czerniakowski / Makieta Idea zagospodarowania Cypla Czerniakowskiego w Warszawie powstała w ramach jednodniowej imprezy projektowej "Akcja-kreacja, projektowanie na żywo", która odbyła się w marcu 2010 roku. Nasze biuro było jednym z pięciu zaproszonych do udziału w wydarzeniu.

Nasz projekt zakłada w jak największym stopniu zachowanie istniejącej zieleni, oraz budowę kilku obiektów w strategicznych miejscach.
Jedyną interwencją w istniejącą zieleń jest usunięcie drzew na osi Stanisławowskiej (1) i tym samym przywrócenie widoku z tarasów Zamku Ujazdowskiego na zawijas rzeki.
Cypel Czerniakowski / Chuda Kaśka Cypel Czerniakowski / Zielona Kaśka Od strony hałaśliwej trasy łazienkowskiej zaprojektowaliśmy budowę niskich pawilonów (2) zawierających m.in. kawiarnie, prysznice dla plażowiczów, obsługę cumujących jachtów itp.

W nawiązaniu do stojącej na Wiśle przepompowni wody "Gruba Kaśka" proponujemy lokalizację dwóch kolejnych Kasiek - drewnianej Zielonej Kaśki (3) będącej punktem obserwacji Wisły i ptaków oraz żelbetowej Chudej Kaśki (4) będącej kawiarnio-muzeum Trasy Łazienkowskiej przecinającej projektowany teren.

Pod trasą podwieszamy lekką kładkę pieszo-rowerową (5) łączącą Cypel Czerniakowski z oboma brzegami Wisły.
Cypel Czerniakowski / Kładka pod Trasą Łazienkowską Autorzy projektu:
Sebastian Bałut
Monika Forgacz
Michal Jońca